Barcelona przepchnęła awans

Ligi w Europie La Liga

El Clasico czeka nas w wielkim finale Superpucharu Hiszpanii! FC Barcelona okrutnie się namęczyła z Osasuną, ale zameldowała się w finale rozgrywek.

To nie był tak porywające spotkanie jak wczorajsze derby Madrytu, po których Real awansował do finałowego starcia w Superpucharze. Dziś Barcelona nie była stroną dominującą, grała słabo, ale jedną akcją przepchnęła awans do finału, gdzie już czekają Los Blancos.

Początek pierwszej połowy wskazywał jednak, że czeka nas interesujące widowisko. Obie drużyny błyskawicznie wypracowały sporo szans strzeleckich w krótkim odstępie czasowym, ale armaty do przerwy zastygły. W pierwszej części meczu niewiele się działo. Najlepszą akcję i szanse do zdobycia bramki miał Lewandowski, ale jego płaskie uderzenie po ziemi wybronił dobrze spisujący się tego wieczora bramkarz przeciwników.

W drugiej połowie Barcelona wyglądała już nieco żwawiej, częściej atakowała i była bardziej konkretna w swoich akcjach, choć to wciąż nie był zespół na miarę oczekiwań. W 59. minucie wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, który skutecznie wykorzystał świetnie dogranie od Ilkaya Gundoghana

Osasuna nie dawała za wygraną i jeszcze przed końcem meczu miała kilka nieźle zapowiadających się ataków, jednak zawodnicy Arrasaty nie zdołali wyrównać wyniku. W samej końcówce drugą bramkę dołożył Lamine Yamal.

W wielkim finale FC Barcelona zagra z Realem Madryt. Mecz odbędzie się w niedziele o 20:00.