KSIAZENICE  07.06.2024
SPARING  FREINDLY MATCH  LEGIA WARSZAWA - JAGIELLONIA BIALYSTOK
STEVE KAPUADI  AFIMICO PULULU

Awantura w sparingu Legii z Jagiellonią. Porażka mistrza i czerwona kartka Pululu

Legia Warszawa pokonała 2:0 Jagiellonię Białystok w przedsezonowym sparingu. Na murawie było gorąco nie tylko z powodu wysokiej temperatury. Upał najbardziej dał się we znaki Afimico Pululu, który w pewnym momencie stracił panowanie nad sobą, wszczął awanturę i wyleciał z boiska.

Jan Broda

Niewiele brakowało, a mecz piłkarski przerodziłby się w sparing bokserski. W 41. minucie, gdy Rafał Augustyniak wyprowadzał piłkę z własnej połowy długim podaniem, Afimico Pululu z impetem staranował legionistę. I się zaczęło. Między piłkarzami wywiązała się ostra wymiana zdań i tylko interwencja kolegów z drużyny zapobiegła rękoczynom.

Szczególnie agresywny był prowodyr całej sytuacji. Pululu najpierw został ukarany za swoje zachowanie żółtą kartką, co jednak nie poskutkowało uspokojeniem nastrojów. Napastnik Jagiellonii kompletnie stracił panowanie nad sobą. Sędziemu nie pozostało nic innego jak zmienić wymiar kary na czerwoną kartkę i wyrzucić go z boiska.

Jeśli chodzi o aspekty czysto piłkarskie, lepsza była Legia. Podopieczni Goncalo Feio objęli prowadzenie po pół godzinie gry po trafieniu świeżo upieczonego legionisty Jeana-Pierre Nsame. Tuż po przerwie wynik podwyższył Marc Gual. Zwycięstwo Wojskowych mogło być jeszcze bardziej okazałe, lecz szwankowała skuteczność. Sam Nsame powinien mieć na swoim koncie dublet, ale trafił tylko w słupek.