Atletico zgodnie z planem

Ligi w Europie La Liga

Atletico po porażce z FC Barceloną wraca na ścieżkę zwycięstw. Madrycki zespół w niedzielne popołudniu rozprawił się z Almerią.

Sensacji w 16. kolejce La Liga nie było. Atletico pokonało Almerię w ramach 16. serii gier hiszpańskiej ligi, choć wbrew przewidywaniom nie było to proste wyzwanie dla zawodników Simene.

Początek Atleti był świetny. Już w 6. minucie meczu Antoine Griezmann trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany przez sędziego. Później jednak akcje skutecznie wykańczali Morata oraz Correa, dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się pewnym prowadzeniem gospodarzy 2:0.

Po przerwie nieoczekiwanie przeważała Almeria, gościom udało się również zdobyć kontaktową bramkę w 62. minucie po strzale Leo Baptistao. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Rojiblancos.

Atletico obecnie jest na 3. miejscu w klasyfikacji ligowej, ale jeszcze dziś może spaść o lokatę niżej przez FC Barcelonę. Almeria stale okupuje ostatnie miejsce, bez żadnego zwycięstwa w tym sezonie.