Athletic wygrywa z Sevillą

Ligi w Europie La Liga

Athletic Bilbao wygrywa z Sevillą w jednym z ciekawszych meczów 19. kolejki La Liga. Wskutek przegranej Sevilla zbliża się do strefy spadkowej.

Athletic Bilbao wygrywa z Sevillą w przedostatnim starciu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. Zespół z Krajów Basków zaprezentował skuteczny futbol i dzięki temu wygrał na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán 2:0.

Goście przeważali szczególnie w pierwszej połowie i byli stroną zdecydowanie dominującą, po przerwie układ się nieco wyrównał, ale Baskowie wyglądali lepiej na tle słabo grającej Sevilli. Pierwsza bramka padła już po pół godzinie gry, Mikel Vesga wykorzystał podanie Galarrety i było 1:0. Na drugie trafienie czekaliśmy do drugiej połowy, wówczas do siatki trafił Aitor Paredes.

Dzięki wygranej Athletic wskoczył na 3. miejsce w tabeli, jednak strata do liderujących Girony i Realu to aż 10 oczek.

Zdecydowanie gorzej jest w przypadku Sevilli, która ponownie popadła w tarapaty i zbliża się ku strefie spadkowej. Teraz ma raptem punkt przewagi nad miejscami zagrożonymi.