Arkadiusz Milik wykorzystał szansę

Ligi w Europie Serie A

Juventus zremisował z Atalantą Bergamo. Średni wynik byłby jeszcze gorszy, gdyby nie Arkadiusz Milik.

Milik trafił na wagę punktu. (fot. Forum)

Polak wystąpił w podstawowym składzie po raz pierwszy od czterech meczów i dopiero po raz szósty w bieżącym sezonie Serie A. Ostatnio pojawiał się na murawie na 10, 4 i 1 minutę. Massimiliano Allegri stawiał na innych atakujących.

Dziś dał jednak szansę Milikowi, a ten ją wykorzystał. W 70. minucie klatką piersiową zgrał do niego Weston McKennie, asystując przy uderzeniu z powietrza.

To szósty gol Polaka w trwającym sezonie. Gol, który zapewnił punkt. Gol, bez którego Atalanta wygrałaby 2:1 po dublecie Teuna Koopmeinersa. Wcześniej dla Juventusu trafił Andrea Cambiaso.

W konsekwencji braku zwycięstwa Stara Dama nie odzyskała jednak drugiego miejsca w tabeli. Jest trzecia, do drugiego Milanu traci punkt.