Arka wywozi trzy punkty z Płocka!

Niepokonana od czterech spotkań Wisła Płock gościła na własnym stadionie Arkę Gdynia, będącą w niestabilnej formie.

Pierwsze minuty były bardzo obiecujące w kontekście reszty spotkania. Wisła oraz Arka grały agresywnie i szybko starały się otworzyć wynik. Obu drużynom brakowało jednak konkretów.

Świetną sytuację na wyprowadzenie pierwszego ciosu miał w 32. minucie Sebastian Milewski. Zawodnik Arki oddał jednak w dogodnej sytuacji bardzo słaby strzał, który nie mógł zaskoczyć Gradeckiego. Bramkarz Wisły bez problemu poradził sobie z tym uderzeniem.

Do przerwy kibice w Płocku nie zobaczyli ani jednej bramki. Przy stanie 0:0 arbiter zakończył pierwszą połowę i zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni.

W drugiej części meczu sytuacja zmieniła się bardzo szybko! Już w 48. minucie do siatki trafili piłkarze Arki Gdynia. Długie podanie opanował Kacper Skóra, który świetnie poradził sobie balansem ciała z defensorem i oddał strzał zza pola karnego. Zupełnie nie spodziewał się tego uderzenia golkiper Nafciarzy i był wobec niego bezradny. Świetnie niełatwą sytuację wykorzystał wychowanek Arki.

Sytuacja gospodarzy dodatkowo skomplikowała się 6 minut później. Sebastian Milewski przewrócił się po kontakcie z rywalem w polu karnym Wisły, a sędzia po analizie VAR zdecydował się podyktować jedenastkę. Na szczęście dla Nafciarzy strzał Marcjanika obronił Gradecki i w Płocku dalej utrzymywał się wynik 1:0 dla Arki.

Bramkę zdobytą przez Kacpra Skórę postanowił w 77. minucie przebić Janusz Gol! Były reprezentant Polski zdecydował się huknąć z powietrza zza pola karnego i nie dał Gradeckiemu absolutnie żadnych szans. Przepiękne było to trafienie pomocnika Arki.

Oszołomiona Wisła Płock pięć minut później straciła kolejną bramkę. Arkowcy wyprowadzili szybki atak i wynik na 3:0 po świetnym podaniu od Boreckiego podwyższył Olaf Kobacki.

Wisła nie zdołała już zdobyć nawet bramki honorowej. Arka zasłużenie wywozi z Płocka cenne trzy punkty i melduje się w strefie barażowej. Ekipa z Gdyni zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli. Naftowcy po dzisiejszej porażce spadają natomiast na 8. lokatę.