Anglia wygrywa z Hiszpanią  [ZAPIS RELACJI]

Ligi w Europie Liga Narodów

Anglia wygrywa z Hiszpanią [ZAPIS RELACJI]

Luisa Enrique już w pierwszym spotkaniu w roli selekcjonera czekało nie lada wyzwanie. Hiszpania musiała stawić czoła czwartej drużynie świata, Anglii. Mecz został rozgrywany na Wembley.
Jak wypadnie debiut Enrique w roli selekcjonera? (fot. Sergio Perez / Reuters)

90+11 – sędzia odgwizduje koniec spotkania

90+7 – De Gea w czasie interweniowania wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał wprowadzony niedawno Welbeck. Sędzia po chwili jednak koryguje swoją decyzję i wskazuje, że bramkarz był faulowany przez niedoszłego strzelca bramki

90+5 – z boiska schodzi strzelec bramki dla Anglików. Rashforda zastępuje Danny Welbeck

90+4 – Rose fauluje rywala i ogląda za to żółtą kartkę

90+3 – Stones stracił piłkę, ale Hiszpanie nie byli w stanie wykorzystać okazji do przeprowadzenia szybkiego ataku

90′ – 9 minut doliczył do podstawowego czasu gry arbiter

87′ – zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Inigo Martinez wbiega na boisko za Alonso

87′ – rzut wolny Anglików. Do piłki dochodzi Maguire, ale jego uderzenie głową jest niecelne

85′ – kolejna bardzo dobra okazja Rashforda. Sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną, a powtórki pokazują, że miał rację

81′ – świetna kombinacyjna akcja Anglików. Kane zagrał do Rashforda, a piłkarz Manchesteru United kierunkowo przyjął piłkę, myląc jednocześnie obrońcę. Po chwili uderzył jednak prosto w bramkarza

80′ – kolejna zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Murawę opuszcza Thiago, a zamiast niego wybiega Sergi Roberto

77′ – uderzenie z dystansu Rashforda przyblokowane, a piłka tylko doturlała się do De Gei

72′ – zamian ról. Częściej Anglicy przy piłce, a Hiszpanie sprawiali wrażenie, jakby chcieli wciągnąć rywali

68′ – zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Iago Aspas, a zastępuje go Marco Asensio

67′ – Isco uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur

66′ – John Stones ukarany żółtą kartką za faul na wychodzącym na dobrą pozycję Rodrigo

64′ – Eric Dier zmienił Jordana Hendersona

61′ – akcja Hiszpanów zakończona strzałem Saula. Piłkarz Atletico uderzył nie tylko w kierunku bramki, ale również w kierunku Pickforda, który łapie piłkę

60′ – trwa okres dominacji Hiszpanów, którzy raz po raz niepokoją angielską obronę. Przewaga nie ma jednak przełożenia na bramki

55′ – ależ akcja kombinacja Hiszpanów. Ostatecznie dośrodkowanie Alonso trafiło do Thiago, a ten uderzył nad bramką Pickforda

53′ Shaw zostaje zniesiony z boiska. Sposób, w jaki został opatrzony piłkarz gospodarzy przed zniesieniem, wskazuje na uraz kręgosłupa. Na murawie pojawia się Rose

49′ – cały czas trwa przerwa. Piłkarzowi gospodarzy udzielana jest pomoc medyczna

47′ – groźne zderzenie Shawa z jednym z rywali. Anglik padł na murawą jak rażony prądem, od razu została mu udzielona pomoc medyczna. Southgate nie zwlekał zbyt długo z decyzją – na boisku zamelduje się Danny Rose

46′ czas na drugą część spotkania. Rozpoczęli goście

45′ – koniec pierwszej połowy! Kibice oglądają bardzo dobre widowisko

41′ – sędzia ukarał żółtą kartką Shawa. Anglik faulował Carvajala

36′ – świetne uderzenie głową Rashforda, ale bez bramki dla Anglików. Na posterunku był David De Gea

32′ – goool dla Hiszpanii! Thiago zagrał z rzutu wolnego, a do piłki doszedł Rodrigo, który z najbliższej odległości pokonał Pickforda!

31′ – groźne dośrodkowanie z prawej strony Daniela Carvajala zostało wybite przez jednego z angielskich obrońców

27′ – Anglicy wychodzili z kontratakiem, mieli dużo przestrzeni w środku pola, ale niestety piłka za mocno zagrana do Kane’a trafiła w ręce bramkarza

24′ – ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Anglików. Dośrodkowanie zgrywał do Kane’a Harry Maguire i w ostatnim momencie piłkę zablokował jeden z hiszpańskich obrońców

23′ – akcja Hiszpanów zakończona strzałem z dystansu Rodrigo. Hiszpan nie trafił jednak w światło bramki Pickforda

18′ – kartka dla Jordana Hendersona za faul na Marcusie Alonso

17′ – po pierwszych kilkunastu minutach można z czystym sumieniem napisać, że kibiców czeka świetne widowisko. W grze obu drużyn nie brakuje polotu, a mecz toczy się w bardzo dobrym tempie

13′ – piłka wpada do siatki Anglików! Błyskawiczna odpowiedź Hiszpanii. Rodrigo obsłużył podaniem Saula, a piłkarz Atletico pokonał Jordana Pickforda!

11′ – gooool dla Anglików po fantastycznej akcji! Gospodarze wyszli spod pressingu, rozegrali piłkę, a końcowej fazie świetne podanie Luke’a Shawa wykorzystał Marcus Rashford!

8′ – rzut wolny Hiszpanów. Piłka dociera do Sergio Busquetsa, ale jego strzał z łatwością łapie angielski bramkarz

5′ – Anglicy bardzo ryzykownie rozgrywają piłkę blisko bramki. Podania wszerz boiska w każdym momencie mogą zostać przecięte przez jednego z piłkarzy gości

3′ – Pierwsza odważna akcja Hiszpanów. Thiago Alcantara był jednak na spalonym

1′ zaczęli Anglicy!

20:41 – jeszcze zanim rozbrzmiały hymny obu państw, Harry Kane odebrał Złotego Buta dla najlepszego strzelca mistrzostw świata w Rosji

20:30 – już za chwilę obie drużyny wyjdą na boisko

20:15 – znamy składy! Oto zestawienie gospodarzy:

A tak prezentuje się jedenastka gości:

20:00 – Starcie Anglików z Hiszpanami otwiera rywalizację Grupy 4 Dywizji A Ligi Narodów. Obie drużyny mają coś do udowodnienia. Gospodarze będą chcieli pokazać, że wynik, który osiągnęli na mundialu, to nie tyle szczęśliwa drabinka, co po prostu umiejętności zespołu prowadzonego przez Garetha Southgate’a. W przypadku Hiszpanów wygląda to zupełnie inaczej. Luis Enrique i jego drużyna będą chcieli pokazać, że szybkie odpadnięcie Hiszpanów z mundialu to jedynie splot niefortunnych okoliczności.