AMSTERDAM, NETHERLANDS 29.08.2024
PILKA NOZNA LIGA EUROPY SEZON 2024/2025 MECZ AJAX AMSTERDAM - JAGIELLONIA BIALYSTOK
FOOTBALL EUROPA LEAGUE SEASON 2024/2025 MATCH GAME AJAX AMSTERDAM - JAGIELLONIA BIALYSTOK
NZ MATEUSZ SKRZYPCZAK TARAS ROMANCZUK KENNETH TAYLOR DUSAN STOJINOVIC YOURI BAAS JOSIP SUTALO AFIMICO PULULU

Ajax ponownie udowodnił swoją wyższość

W rewanżowym meczu eliminacji Ligi Europy pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Jagiellonią Białystok obyło się bez niespodzianki.

Kamil Sulej

Po pierwszym wyraźnie przegranym spotkaniu Jagiellonia pojechała do Amsterdamu, aby godnie pożegnać się z Ligą Europy. Faworyzowany Ajax od pierwszych minut kontrolę nad futbolówką i szukał okazji do pokonania Maxa Stryjka. W ciągu pierwszych 15 minut Jaga rzadko miała piłkę, regularnie była zamykana, ale nie dopuszczała gospodarzy do 100-procentowych sytuacji. Mistrzowie Polski bronili się w ustawieniu 1-4-5-1, a najwyżej ustawiony Afimico Pululu był regularnie widywany na 30 metrze własnej połowy…

W 37 minucie swoją szansę miał Pululu, a w odpowiedzi Stryjek poradził sobie ze strzałem Bertranda Traore z kilku metrów. W 43 minucie po szybkim ataku prowadzenie Ajaxowi zapewnił Kian Fitz-Jim. Do przerwy więcej goli nie było.

Po zmianie stron gra toczyła w się dosyć ospałym tempie. Ajax nie chciał się przemęczać, a Jaga nie potrafiła napsuć krwi rywalom. W 59 minucie najlepszy na placu gry Stryjek odbił piłkę po podkręconym strzale Traore. Pięć minut później Ajax rozklepał białostocką defensywę i strzelił gola na 2:0. Jordan Henderson wyłożył piłkę Kennethowi Taylorowi, który na wślizgu wpakował ją do pustej bramki. W 71 minucie na 3:0 trafił Brian Brobbey. Więcej goli nie było. W dwumeczu Ajax było lepszy o klasę, albo i dwie.

Ajax zagra w fazie ligowej Ligi Europy. Jagiellonii na pocieszenie pozostanie Liga Konferencji Europy.