MECZ II RUNDA ELIMINACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2022/23:
UEFA CHAMPIONS LEAGUE QUALIFYING FIRST ROUND SECCOND MATCH
SK SLOVAN BRATISLAVA - FERENCVAROSI TC BUDAPEST
VENON DE MARCO

Adam Buksa nie zagra w Lidze Mistrzów

Midtjylland Adama Buksy nie zagra w Lidze Mistrzów. Duńczycy ulegli w decydującym starciu Slovanowi Bratysława 2:3.

Filip Trokielewicz

Pierwsze starcie obu ekip zakończyło się remisem 1:1.

Rewanż obfitował w ogromne emocje i zwroty akcji. Słowacy objęli prowadzenie w 33. minucie za sprawą Marko Tolicia. Osiem minut później stan rywalizacji wyrównał Aral Simsir.

Po przerwie do głosu znów doszło Midtjylland. W 50. minucie bramkę zdobył Franculino. Zabójcza była z kolei końcówka w wykonaniu Slovana. W 82. minucie dublet skompletował Marko Tolić, a chwilę później gola na wagę awansu strzelił Tigran Barseghyan.

Ekipa z Bratysławy zagra w Lidze Mistrzów. Adam Buksa i jego Midtjylland tym razem musi obejść się smakiem. Duński zespół w sezonie 2024/25 występował będzie w fazie ligowej Ligi Europy.