90. derby Rzeszowa dla Stali!

W 90. derbach Rzeszowa mieliśmy wiele emocji. Ostatecznie triumfowali w nich piłkarze Stali, którzy pokonali Resovię 2:1. Bohaterem drużyny trenera Marka Zuba został Andreja Prokić, a zawodnicy Resovii całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Radosława Adamskiego

Gospodarze otworzyli wynik rywalizacji pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie spotkania świetnie w polu karnym gości odnalazł się Adler da Silva. Piłkarz Stali oddał strzał głową z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z prawej strony, który wybronił Branislav Pindroch. Na dobitkę Szwajcara golkiper Resovii był już jednak bezradny, dzięki czemu Stal objęła prowadzenie.

Problemy Resovii pod koniec pierwszej połowy tylko się potęgowały. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Radosław Adamski. Pomocnik drużyny gości faulował wówczas taktycznie jednego z graczy Stali.

Rzeszowianie nieco ponad dziesięć minut po przerwie, pomimo gry w osłabieniu, doprowadzili do wyrównania. Radosław Kanach dopadł do wybitej piłki zza linii pola karnego i strzałem w lewy górny róg bramki pokonał Jakuba Wrąbla

Po doprowadzeniu do wyrównania przez gości, obie drużyny miały swoje sytuacje, aby wyjść na prowadzenie, ale defensywy obu zespołów spisywały się dość solidnie przy tych uderzeniach. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze w 88. minucie rywalizacji. Andreja Prokić świetnie przyjął piłkę w polu karnym Resovii i mocnym plasowanym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Pindrocha. Dla Prokicia to było pierwsze trafienie ligowe w tym sezonie.

Ostatecznie pomimo wielu doliczonych minut (aż dziewięć) Stal dowiozła zwycięstwo do końca. Dzięki triumfowi w 90. derbach Rzeszowa Stal wydostała się ze strefy spadkowej (obecnie 13. miejsce) kosztem… Resovii, która ma osiem punktów na swoim koncie – tyle samo co będące na końcu tabeli Zagłębie Sosnowiec oraz Chrobry Głogów.