Zwycięstwo Romy w debiucie De Rossiego

W sobotnie popołudnie w meczu 21. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A, AS Roma pokonała na własnym boisku Hellas Werona 2:1. Tym samym rzymianie zanotowali zwycięstwo w debiucie nowego szkoleniowca – Daniele De Rossiego, który w ostatnich dniach dość niespodziewanie zastąpił na tym stanowisku Jose Mourinho

Pierwsza połowa rywalizacji w Rzymie należała do gospodarzy, którzy wypracowali sobie w niej dwubramkową przewagę. W 19. minucie zespół z Rzymu na prowadzenie dał Romelu Lukaku. Belg świetnie wykończył kontratak swojej drużyny i uderzeniem z pierwszej piłki z bliskiej odległości dał prowadzenie swojej drużynie.

Niespełna sześć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Stephan El Shaarawy podał do Lorenzo Pellegriniego, a pomocnik Romy strzałem w lewy górny róg bramki podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Podopieczni trenera Daniele De Rossiego kontrolowali losy spotkania i nie pozwalali na zbyt wiele swoim rywalom.

Groźniej zrobiło się w drugiej połowie. W 63. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Diego Llorente, przez co sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastki na gola nie zamienił jednak Milan Djurić, gdyż futbolówka po jego strzale przeleciała wysoko ponad poprzeczką. Jednak dziesięć minut później zawodnicy Hellasu strzelili gola kontaktowego. Michel Folorunsho potężnym strzałem z dystansu przy prawym słupku dał swojej drużynie nadzieję na doprowadzenie do remisu.

Tego celu gościom nie udało się już jednak osiągnąć i tym samym Roma triumfowała 2:1 i zanotowała trzy punkty w debiucie na ławce trenerskiej De Rossiego. W tym meczu w obu drużynach grali Polacy. Nicola Zalewski (Roma) pojawił się na placu gry w 58. minucie rywalizacji zmieniając Paulo Dybalę. Natomiast całe spotkanie w barwach zespołu gości rozegrał Paweł Dawidowicz