Zwycięstwo Interu na bułgarskiej ziemi

Liga Europy wróciła po zimowej przerwie! Jeden z faworytów całych rozgrywek, Inter, wykonał pierwszy krok w stronę awansu do 1/8 finału.

W spotkaniu z Łudogorcem Christian Eriksen zdobył pierwszą bramkę po transferze do Interu (foto: Forum/Fabrizio Carabelli)

Drużyna prowadzona przez trenera Antonio Conte w 1/16 finału trafiła na Łudogorec Razgrad. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Bułgarii, zakończyło się zwycięstwem 2:0 faworytów z Mediolanu.

Na gole w czwartkowy wieczór w Razgradzie trzeba było czekać do drugiej połowy. Wynik meczu w 71. minucie otworzył Duńczyk Christian Eriksen. W polu karnym Romelu Lukaku przytomnie zgrał piłkę w kierunku pomocnika, a ten zaskoczył bramkarza płaskim uderzeniem.

Dla Eriksena było to pierwsze trafienie w barwach nowego klubu.

Już w doliczonym czasie gry goście z Włoch powiększyli zaliczkę przed rewanżem. Eriksen dośrodkował z narożnika boiska, a pomocnik Łudogorca Anicet zagrał piłkę ręką w szesnastce. Po analizie VAR sędzia podyktował jedenastkę dla Interu. Rzut karny pewnie wykorzystał Lukaku.

W zespole gospodarzy do 76. minuty grał Jakub Świerczok (na zdjęciu poniżej). Polskiego napastnika zastąpił pochodzący z Kongo Mavis Tchibota.

Zwycięstwo 2:0 na wyjeździe daje Interowi komfort przed rewanżem. Drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane 27 lutego na Stadio Giuseppe Meazza.