Zwycięstwo Borussii

Wydawało się, że BVB podzieli się punktami z Freiburgiem, ale w końcówce meczu gracze z Dortmundu zdołali wyprowadzić dwa decydujące ciosy.

W 11. minucie ekipę BVB na prowadzenie wyprowadził Mats Hummels. Niemiecki obrońca wykorzystał podanie Julian Brandt. Na kolejne gole kibice musieli czekać do końcówki pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry zaskoczyli gracze Freiburga. Najpierw do siatki trafił Lucas Holer, a kilka minut później Nicolas Hofler. Przy obu bramkach asystę zaliczył Vincenzo Grifo.

Po zmianie stron do wyrównania zdołali doprowadzić goście. W 60. minucie spotkania podanie Niclasa Fullkruga wykorzystał Donyell Malen. W ostatnim fragmencie spotkania z boiska został wyrzucony Hofler. Freiburg musiał grać w dziesiątkę, za co słono zapłacił.

W 88. minucie na 3:2 trafił Hummels. W doliczonym czasie gry za to wynik meczu ustalił Marco Reus.

Borussia awansowała na 7. miejsce w tabeli. Freiburg plasuje się na 9. pozycji.