Zwycięstwo Barcy po szalonym meczu

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona po szalonym meczu pokonała Villarreal aż 4:3. Robert Lewandowski trafił do siatki i był to pierwszy gol Polaka w tym sezonie.

Kapitalne i emocjonujące spotkanie na Estadio de la Cerámica. Villarreal odrobiło stratę i nawet prowadziło z FC Barceloną, ale Katalończycy w drugiej połowie wzięli się w garść i ostatecznie wygrali aż 4:3.

Sam początek należał do gospodarzy, Villarreal zdobyło nawet gola, ale nie został on uznany po analizie VAR i wyłapaniu pozycji spalonej. Barcelona zaczęła ospale i z błędami, ale w 12. minucie Gavi trafił piłkę do siatki głową, a kilka minut później na 2:0 podwyższył Frenkie de Jong

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami, w 26. minucie Foyth zdobył gola na 1:2, a tuż przed przerwą Alexander Sorloth wykończył bardzo składną akcję swojego zespołu, trafiając do pustej bramki i dając cenne wyrównanie „Żółtej Łodzi Podwodnej”. Barcelona do przerwy była nerwowa, elektryczna i popełniała sporo błędów. Gdyby nie świetne interwencje Ter Stegena, Villarreal mogło z Barcą prowadzić.

Tak się stało w 50. minucie, kiedy to Baena wpisał się na listę strzelców. Gra Barcy zmieniła się dopiero po godzinie gry, gdy sztab trenerskich dokonał pierwszych zmian i wprowadził na boisko Ferrana Torresa. Hiszpan będący ostatnio w świetnej formie trafił pięć minut po tym, jak pojawił się na placu gry.

W 71. minucie Robert Lewandowski zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie i ostatecznie trafienie Polaka dało zwycięstwo Katalończykom. Piłkarze Barcelony nie zagrali dobrego meczu, ale mieli dobre momenty gry i właściwie je wykorzystali. Jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie Xaviego był znów 16-letni Lamine Yamal, który robił pozytywną różnicę w ataku Barcy.