Zwycięski debiut Michniewicza. Legia gra dalej

Czesław Michniewicz od wygranej rozpoczął pracę w Legii Warszawa. Pod wodzą nowego trenera stołeczna drużyna na swoim stadionie pokonała 2:0 Dritę Gnjilane w meczu III rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Czesław Michniewicz miał bardzo mało czasu na poznanie nowej drużyny, ale zdołał pokonać Dritę w III rundzie eliminacji LE

Do czwartkowej potyczki z mistrzem Kosowa najlepszy polski zespół ubiegłego sezonu przystępował w roli zdecydowanego faworyta. Dla Legii był to pierwszy mecz pod wodzą trenera Michniewicza, jednak nie stanowiłoby to żadnego usprawiedliwienia w przypadku niepowodzenia. Wygrana z Dritą była dla Wojskowych obowiązkiem.

Legia ten obowiązek spełniła, choć trzeba przyznać, że swoją grą nie rzuciła na kolana. Stołeczna drużyna była lepsza, zadała rywalowi dwa ciosy jeszcze w trakcie pierwszej połowy, a później kontrolowała przebieg wydarzeń. Drita nie zawiesiła jednak poprzeczki wysoko: jedyne, za co można chwalić zespół prowadzony przez Macedończyka Ardiana Nuhiu, to próby odważnego wyprowadzania piłki z własnej połowy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Filip Mladenović precyzyjnie dośrodkował z lewej strony boiska, zaś akcję efektownym uderzeniem głową zamknął Paweł Wszołek.

Druga bramka dla Legii była podobna. Krótko przed przerwą Mladenović znów dobrze zacentrował, tym razem z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Tomas Pekhart. Czeski napastnik zrobił to, co potrafi najlepiej – strzałem głową posłał piłkę do siatki.

W IV rundzie eliminacji Ligi Europy warszawski zespół ponownie zagra u siebie. 1 października Legia podejmie azerski Karabach Agdam. Stawką spotkania będzie awans do fazy grupowej.