Zieliński pomógł Napoli pokonać Rijekę

Łatwo nie było, ale plan został zrealizowany. Napoli pokonało Rijekę i awansowało na pozycję lidera grupy F.

Piotr Zieliński walnie przyczynił się do samobójczego trafienia rywala. (fot. Reuters)

Aktualna edycja Ligi Europy nie zaczęła się dla neapolitańczyków najlepiej. Na inaugurację podopieczni Gennaro Gattuso ulegli AZ Alkmaar 0:1. Zimny prysznic okazał się jednak pożyteczny. Ekipa z Włoch wygrała dwa kolejne starcia – z Realem Sociedad oraz Rijeką – a dziś zamierzała pójść za ciosem.

Zgodnie z oczekiwaniami, gospodarze od pierwszych chwil meczu byli stroną przeważającą. Utrzymywali się przy piłce dłużej od rywala, wymieniali więcej podań, częściej uderzali na bramkę. Stosunkowo długo nic z tego jednak nie wynikało.

Wynik spotkania został otworzony dopiero w 41. minucie. Samobójcze trafienie Armando Anastasio poprzedziła kapitalna akcja indywidualna Piotra Zielińskiego, który minął dwóch rywali, a następnie posłał dokładne podanie, po którym piłka znalazła się przed niemal pustą bramką. Gdyby do siatki nie wpakował jej gracz gości, z pewnością uczyniłby to Matteo Politano.

W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył Hirving Lozano. Meksykanin przypieczętował tym samym triumf swojej drużyny. Napoli zostało nowym liderem grupy F.