Inter Milan's Piotr Zielinski  during the Uefa Champions League soccer match between Inter and Fc Crvena at the San Siro Stadium in Milan, north Italy -Tuesday , October 1th , 2024. Sport - Soccer . (Photo by Spada/LaPresse) (Photo by Spada/LaPresse/Sipa USA)
pilka nozna liga mistrzow
Inter Mediolan - FK Crvena Zvezda Belgrad
Foto Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Zieliński gotowy do gry! Oczekiwane składy na mecz Young Boys Berno – Inter Mediolan

Polak nie wystąpił w ostatnim ligowym meczu swojego zespołu z powodu kontuzji, ale dzisiaj ma już być dostępny do gry.

Karol Kołdej

Oficjalnie zdążył to już potwierdzić nawet sam trener Interu, Simone Inzaghi. Włoch przyznał, że reprezentant Polski wyleczył już uraz uda i może wystąpić w dzisiejszym starciu z Young Boys.

Patrząc na ostatnie mecze Włochów na arenach Champions League, faktycznie możemy się spodziewać występu Zielińskiego od pierwszej minuty.

W końcu to właśnie w tych rozgrywkach otrzymuje najwięcej szans od swojego szkoleniowca. Dość powiedzieć, że w dwóch kolejkach Ligi Mistrzów uzbierał ponad dwa razy więcej minut niż w ośmiu seriach gier włoskiej ekstraklasy. Szansę 30-latka na występ zwiększyła również kontuzja Hakana Calhanoglu.

Polak bardzo dobrze wyglądał zarówno w starciu z Manchesterem City (0:0), jak i Crveną Zvezdą Belgrad (4:0). W dzisiejszej rywalizacji Inter jest zdecydowanym faworytem i brak wywiezienia kompletu punktów z Berna będzie przez nich traktowany jako rozczarowanie.

Young Boys są jedną z najgorszych drużyn na tym etapie fazy ligowej Champions League. Przegrali swoje dwa pierwsze spotkania, stracili aż 8 goli, a także nie strzelili ani jednej bramki.

Inter: Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Mkhitaryan, Zieliński, Barella, Dimarco; Thuram, Lautaro Martínez

Young Boys Berno: Von Ballmoos; Athekame, Camara, Benito, Hadjam; Males, Niasse, Monteiro; Ugrinic; Itten, Elia