Zabawa Unionu w Bundeslidze trwa

Union Berlin bez dwóch zdań jest rewelacją tego sezonu w Bundeslidze. Stołeczny zespół ograł Borussią Dortmund i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

Union Berlin po raz kolejny zabawił się w Bundeslidze. Stołeczna drużyna pod wodzą Ursa Fishera jest zdecydowanym objawieniem ligi i po raz kolejny udowodniła to w starciu z Borussią Dortmund, które zakończyło się rezultatem 2:0 na korzyść berlińczyków.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, która zdecydowanie była na korzyść Unionu. Dwukrotnie do siatki trafiał Janik Haberer i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Po przerwie Borussia Dortmund była nieco lepsza od przeciwnika i częściej atakowała, jednak drużynie z Zagłębia Ruhry nie udało się trafić choćby jednego gola.

Union Berlin cały czas jest liderem Bundesligi i ma kilka punktów przewagi nad resztą zespołów.

Znacznie gorsze nastroje panują w obozie Borussii, dla której to trzeci mecz bez zwycięstwa w ligowych wojażach. Łącznie przekłada się to na dopiero 8. miejsce w tabeli.