Yamal znów ratuje FC Barcelonę

Ligi w Europie La Liga

16-letni zawodnik FC Barcelony po raz kolejny okazał się bohaterem swojej drużyny. Gol Lamine’a Yamala przeważył o zwycięstwie Dumy Katalonii z RCD Mallorca

Mecz FC Barcelona z RCD Mallorca zapoczątkował 28. kolejkę spotkań w hiszpańskiej lidze. Niewiele brakowało, a Katalończycy straciliby punkty w tym meczu. Ostatecznie jednak mecz zakończył się skromnym zwycięstwem FC Barcelony 1:0.

Przez cały mecz Barca miała przewagę, ale podobnie jak miało to miejsce w wielu ostatnich meczach, brakowało jej pomysłu na przeprowadzenie skutecznych ataków. Dopiero w 73. minucie spotkania gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Lamine Yamal. 16-latek świetnie wypracował pozycję do strzału w polu karnym przeciwnika i świetnym uderzeniem posłał piłkę w boczną część siatki.

Robert Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, wszedł w 61. minucie i zaliczył asystę przy golu Yamala

Barcelona znów wskoczyła na 2. miejsce w tabeli i w tym momencie ma pięć oczek straty do Realu. Królewscy w niedziele grają swój mecz ligowy z Celtą Vigo.