Xavi wyjaśnił powód zmiany Lewandowskiego

Ligi w Europie La Liga

Wczorajszego wieczora FC Barcelona pokonała na wyjeździe po golu w ostatniej akcji spotkania Real Sociedad 1:0. W barwach mistrzów Hiszpanii mecz od pierwszej minuty rozpoczął Robert Lewandowski. Polski napastnik został jednak zmieniony już w pierwszym kwadransie drugiej połowy rywalizacji. Dlaczego? Do tej sytuacji odniósł się w pomeczowym wywiadzie trener Barcelony – Xavi.

Mistrzowie Hiszpanii dość długo nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry i wyjść na prowadzenie w wyjazdowym starciu z Realem Sociedad. Dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy po golu Ronalda Araujo piłkarze Dumy Katalonii otworzyli wynik spotkania, co w ostateczności przeważyło o ich cennym zwycięstwie i zdobyciu kompletu punktów.

W tym starciu od pierwszej minuty w barwach Barcelony wystąpił Robert Lewandowski. Dla polskiego napastnika był to więc pierwszy występ w podstawowym składzie po powrocie do gry po kontuzji stawu skokowego, której doznał na początku października.

Polak jednak zebrał słabe recenzje za swój występ w sobotni wieczór. Hiszpańskie media wystawiły polskiemu napastnikowi jedną z najniższych not spośród graczy Barcelony, którzy wystąpili we wczorajszym spotkaniu.

Lewandowski we wczorajszym starciu został zmieniony już w 57. minucie spotkania przez innego zawodnika powracającego do gry po kontuzji – Pedriego. Jaki był powód tak szybkiej zmiany polskiego napastnika? Do tej sprawy w pomeczowym wywiadzie odniósł się szkoleniowiec mistrzów Hiszpanii – Xavi:

– Zmiana Roberta była spowodowana tym, że dopiero wraca po kontuzji. Nie była to kwestia taktyczna czy też nowy uraz. Nie jest gotowy w 100 procentach. To samo tyczy się Raphinhi oraz Pedriego – zaznaczył po meczu hiszpański szkoleniowiec.

Raphinha, tak samo jak Pedri, pojawił się na placu gry dopiero w drugiej połowie spotkania. Brazylijski skrzydłowy w 69. minucie rywalizacji zmienił na placu gry Joao Cancelo

Po wczorajszym zwycięstwie FC Barcelona obecnie zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z 27 punktami na koncie. Liderem tabeli jest natomiast Girona, która ma o cztery punkty zgromadzone więcej na swoim koncie. Drugi jest natomiast Real Madryt, który swój mecz w tej kolejce rozegra dzisiejszego wieczora, a jego przewaga nad mistrzami Hiszpanii aktualnie to jeden punkt.