Wysoka wygrana Realu

Ligi w Europie La Liga

Real Madryt odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali na wyjeździe z Osasuną.

Wynik meczu otworzył już w 4. minucie Vinicius Junior. Chwilę później było już jednak 1:1. Jorge Herrando podał do Ante Budimira, a Chorwat doprowadził do wyrównania. Gospodarze nie cieszyli się długo z takiego remisu, gdyż po około 10 minutach do siatki trafił Dani Carvajal. Asystował mu Federico Valverde.

Po przerwie Real dołożył kolejne dwa trafienia. Najpierw do siatki trafił Brahim Diaz, a potem swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Vinicius Junior. Przy obu bramkach asystował Valverde.

W doliczonym czasie gry gola honorowego dla Osasuny strzelił Iker Munoz. Podawał mu Jesus Areso.

Real zajmuje pierwsze miejsce w La Lidze. Ma dziesięć punktów przewagi nad drugą Gironą. Osasuna to z kolei dziesiąta siła w tabeli.