Wysoka wygrana Manchesteru City

Wyścig o mistrzostwo Anglii trwa w najlepsze! Dzisiaj najpierw wygrał Arsenal, a potem Manchester City. The Citizens pokonali Aston Villę 4:1.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Rodri. W 11. minucie Hiszpan wykorzystał podanie Jeremiego Doku, wyprowadzając Obywateli na prowadzenie. Podopieczni Pepa Guardioli nie cieszyli się jednak zbyt długo z przewagi. Dziewięć minut później Aston Villa wyrównała za sprawą trafienia Jhona Durana. Asystował mu Morgan Rogers.

Manchester zdołał ponownie objąć prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Phil Foden. 23-latek pokonał Robina Olsena jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 62. minucie, po podaniu Rodriego, a następnie siedem minuty później, tym razem po asyście Juliana Alvareza.

Obecny mistrz Anglii plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Ma tyle samo punktów co Liverpool, a do Arsenalu traci jedno „oczko”. Aston Villa zajmuje czwartą pozycję.