Wymęczone zwycięstwo BVB

Ligi w Europie Bundesliga

Borussia Dortmund na ostatnią chwilę zapewniła sobie zwycięstwo w ligowym meczu z Mainz. Po raz kolejny piłkarze Terzicia nie zachwycili formą.

Borussia bardzo dużo się namęczyła, jednak wraca z Mainz z kompletem punktów. Piłkarze z Zagłębia Ruhry w ostatniej chwili zdobyli bramkę dającą im 10. zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi.

Początek meczu na Mewa Arena był szalony. W 2. minucie meczu Mainz wyszło na prowadzenie po golu autorstwa Lee-Jae Sunga. Radość gospodarzy trwała tylko dwie minuty. Wówczas do siatki trafił Julian Ryerson i na tablicy było już 1:1.

Przez resztę pierwszej połowy Borussia miała sporą przewagę na boisku, jednak nie potrafiła jej wykorzystać, przez co obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku remisowym.

W drugiej połowie siły się wyrównały i nieco lepiej wyglądała drużyna Mainz. W samej końcówce meczu Borussia wyprowadziła ostateczny atak i w 93. minucie Giovanni Reyna trafił do siatki, dając 3 punkty zespołowi z Dortmundu.

BVB wskoczyło na 3. miejsce w tabeli i strata do liderującego Bayernu to 5 oczek. Mainz plasuje się na 12. lokacie w tabeli.