Wyjazdowa wpadka Milanu!

To nie było udane sobotnie popołudnie dla piłkarzy AC Milan. Mistrzowie Włoch zaledwie zremisowali na wyjeździe z Bologną 1:1, przez co po tej serii gier mogą wypaść z ligowego TOP 4 włoskiej Serie A. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski.

Mistrzowie Włoch już w pierwszej minucie spotkania musieli wyciągać piłkę z siatki. Nicola Sansone uderzeniem, które odbiło się od poprzeczki pokonał Mike’a Maignana i sensacyjnie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zawodnicy trenera Stefano Pioliego od razu ruszyli do ataku, ale mieli problem z wykreowaniem sobie konkretnej okazji na gola wyrównującego. Taką mieli dopiero w 22. minucie rywalizacji, ale strzał Alessandro Florenziego z rzutu wolnego udanie wybronił Łukasz Skorupski

Goście jednak wciąż prowadzili grę i dążyli do jak najszybszego wyrównania stanu rywalizacji. To udało się dopiero w 40. minucie spotkania. Wówczas Tommaso Pobega świetnie uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki. Była to zasłużona bramka dla mistrzów Włoch, którzy byli drużyną lepszą, ale przez złe wejście w mecz do przerwy jedynie remisowali.

W drugiej połowie rywalizacji więcej klarowniejszych okazji na gola mieli goście, ale nie potrafili sforsować dobrze spisującej się defensywy gospodarzy i pokonać Skorupskiego. Pioli starał się zmienić obraz spotkania poprzez zmiany zawodników. W drugiej połowie na placu gry zameldowali się chociażby Junior Messias czy Davide Calabria, ale żaden z nich nie potrafił odmienić losów spotkania w drugiej części gry.

Rywalizacja w drugiej części gry była bardziej wyrównana, ale też ostrzejsza, gdzie widzieliśmy sporo fauli z obu stron, a żadna z drużyn w dalszym ciągu nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz ostatecznie zakończył się remisem, co wydaje się być rezultatem sprawiedliwym, ale z pewnością nie zadowalającym żadnej z drużyn.