Wygrana Lipska last minute

RB Lipsk po znakomitej końcówce wygrało z Werderem Brema 2:l. Tym samym piłkarze spod znaku czerwonych byków są już o mały krok od miejsca w Lidze Mistrzów.

Wiele wskazywało na to, że w niedzielne popołudnie RB Lipsk będzie zmuszone uznać wyższość przeciwnika. Werder w 70. minucie spotkania wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Bittencourta i przyjezdni prowadzili niemal do samego końca. W ostatnim etapie spotkania Lipsk się przebudził i w 87. minucie Willy Orban trafił na 1:1.

Dopiero w 96. minucie gry na 2:1 podwyższył Dominik Szaboszlai. Przy obu trafieniach Lipska asystował Christopher Nkunku.

RB Lipsk jest mały krok od pewnego miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na dwie kolejki przed końcem, Byki mają cztery punkty przewagi nad piątym Freiburgiem.

Werder Brema przegrał za to trzecie spotkanie z rzędu, co daje 12. miejsce w klasyfikacji Bundesligi.