Wygrana Bayeru zgodnie z planem

W piątek w Bundeslidze doszło do spotkania dwóch drużyn, które mają zupełnie odmienne cele w tym sezonie. FC Augsburg podejmowało Bayer Leverkusen. Goście zgodnie z oczekiwaniami odnieśli ważne zwycięstwo.
W meczu pomiędzy tymi drużynami wiele wydarzyło się już w pierwszej części spotkania. Już po sześciu minutach kibice zobaczyli dwie bramki. Najpierw gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Hajime Hosogai. Jednak już po minucie Bayer wyrównał, a bramkę zdobył Sidney Sam.

W 23. minucie Bayer prowadził już 2:1, a bramkę zdobył Stefan Kiessling. W drugiej części meczu kolejnego gola strzelił Sam, a swoje trafienie dołożył również Eren Derdiyok. Goście zainkasowali trzy punkty, a FC Augsburg pozostaje z tylko dwoma „oczkami” na koncie w obecnym sezonie.

FC Augsburg – Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)
1:0 Hosogai (5′)