Wstydliwa porażka Juve

W dwóch poniedziałkowych meczach Serie A nie zabrakło polskich akcentów.

Zalewski miał udział w remisie Romy.

W meczu Romy z Salernitaną po 90 minutach zagrali w swoich drużynach odpowiednio: Nicola Zalewski i Krzysztof Piątek. Polski napastnik miał bezpośredni udział przy trafieniu Boulaye Dia na 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny Zalewskiego. W 83 minucie do remisu 2:2 doprowadził Nemanja Matić. Końcówka była zażarta i obfitująca w upomnienia, ale wynik już nie drgnął.

Po zakończeniu rywalizacji Romy z Salernitaną zaczęło się spotkanie Empoli z Juventusem. Stara Dama mogła wykorzystać wpadkę rywali i przeskoczyć ich w tabeli. Tymczasem w pierwszych 21 minutach Wojciech Szczęsny dwukrotnie musiał schylać się po piłkę do bramki.

Na początku drugiej połowy Francesco Caputo skompletował dublet i wyprowadził Empoli na prowadzenie 3:0. Juventus stać było jedynie na bramkę kontaktową, którą w 85 minucie zdobył Federico Chiesa. W końcówce wynik spotkania na 4:1 ustalił Roberto Piccoli.

Przed meczem okazało się, że Juventusowi ponownie zabrano punkty. Włoski Federalny Sąd Apelacyjny uznał, z konta klubu ubędzie 10 oczek.

Szczęsny rozegrał 90 minut, zaś Arkadiusz Milik – 59.