Paris Saint-Germain’s forward Ousmane Dembele controls the ball during the UEFA Champions League football match between Paris Saint-Germain and Girona FC at the Parc des Princes stadium in Paris on September 18, 2024. Photo by Firas Abdullah/ABACAPRESS.COM
LIGA MISTRZOW UEFA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Inne ligi

Wpadka mistrza Francji! PSG zremisowało w Ligue 1

PSG zaczęło sezon od pięciu zwycięstw, a teraz ma za sobą pierwszą wpadkę. Mistrz Francji tylko zremisował na wyjeździe 1:1 ze Stade Reims w 5. kolejce Ligue 1.

PSG zaczęło mieć problemy już od 9. minuty. Wówczas błysnęli japońscy piłkarze Stade Reims. Junya Ito dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a Keito Nakamura sfinalizował akcję poprzez strzał z 8. metra, po ręce Matwieja Safonowa.

Mistrz Francji odpowiedział dopiero w 68. minucie. Joao Neves fantastycznie dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, a Ousmane Dembele, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, trafił do siatki z ostrego kąta, po interwencji bramkarza, ustalając wynik sobotniego meczu (1:1).

PSG wciąż jest niepokonane w obecnym sezonie, zajmuje 1. miejsce w lidze francuskiej z dorobkiem 13 punktów. Stade Reims plasuje się na 5. pozycji, ma osiem oczek. (MZ)