Wisła – Puszcza (zapis relacji na żywo)

Ekstraklasa nie dla Wisły Kraków! W półfinale barażów Puszcza Niepołomice pokonała przy Reymonta aż 4:1 Białą Gwiazdę!

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:
95′

KONIEC! Puszcza pokonała Wisłę aż 4:1 i awansowała do finału barażów! Dramat Białej Gwiazdy i historyczny sukces Żubrów!

94′

KLISIEWICZ STRZAŁEM Z ZIEMI UPOKORZYŁ WISŁĘ KRAKÓW! 4:1 DLA PUSZCZY!

91′

GOL! PUSZCZA RAZY TRZY! Moltenis potknął się, co wykorzystał Klisiewicz, który w sytuacji sam na sam pokonał Biegańskiego i wbił gwóźdź do trumny Wisły!

90′

Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry 5 minut. Ostatnia nadzieja dla Białej Gwiazdy

89′

Było blisko wyrównania! Komar przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką po centrostrzale Fernandeza.

84′

GOOOL! WISŁA ODRABIA STRATY! Mula uderzył z dystansu, piłka po drodze odbiła się rykoszetem od nogi Bartosza, nabrała trudnej do przewidzenia trajektorii lotu i wpadła za kołnierz Komara.

81′

Serafin zablokował uderzenie Fernandeza.

79′

Kolejna niecelna centra Muli.

77′

Mula przeciągnął dośrodkowanie wysoko ponad bramką.

76′

Wisła coraz mocniej naciska na Puszczę, jest stroną wyraźnie przeważającą, lecz jednocześnie Biała Gwiazda nie potrafi zmaterializować tej optycznej dominacji w postaci zdobyczy bramkowej. Żubry umiejętnie bronią dostępu do własnego pola karnego i bramki.

75′

Zagotowało się w polu karnym Puszczy. Mula wstrzelił piłkę, którą głową skontrował Rodado. Zabrakło niewiele.

71′

Było groźnie pod bramką Wisły. Mroziński składał się do strzału, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Villar.

69′

Fernandez dośrodkował z rzutu rożnego wprost w ręce dobrze ustawionego Komara.

66′

Dwie zmiany personalne w Puszczy. Schodzą Siemaszko i Pieczek, wchodzą Bartosz i Frelek.

64′

Mula z dystansu. Mocno, ale niecelnie.

60′

Ofensywna zmiana w Wiśle. Mula za Colleya.

59′

Wojcinowicz zablokował strzał z dystansu Fernandeza.

55′

Igbekeme prostopadle do Fernandeza, ale ten nie opanował piłki.

51′

Kolejne żółtko dla Puszczy. Ukarany Komar.

46′

Dwie zmiany w Wiśle w przerwie. Jaroch za Szota, Igbekeme za Tachiego.

45+4

Do przerwy Puszcza zasłużenie prowadzi 2:0. Żubry są blisko sensacji przy Reymonta. Mecz zupełnie nie układa się po myśli Wisły Kraków. Biała Gwiazda ma 45 minut na odwrócenie losów spotkania.

45+3

GOOOL! PUSZCZA RAZY DWA! ŁUKASZ SOŁOWIEJ GŁOWĄ!

45′

Do pierwszej połowy sędzia doliczył 4 minuty.

33′

GOL! PUSZCZA NA PROWADZENIU! KAMIL ZAPOLNIK GŁOWĄ!

24′

Thiakane zdjęty z boiska. W jego miejsce wszedł Kamil Zapolnik. Czarnoskóry zawodnik był o krok od czerwonej kartki i dlatego trener Tomasz Tułacz postanowił go sprowadzić na ławkę.

10′

Ostra gra Puszczy na granicy faulu zbiera żniwo. Kolejne żółtko. Tym razem dla Serafina.

5′

Żółta kartka dla Thiakane po ostrym faulu.

18:00

Zaczynamy!

17:00

Godzina do pierwszego gwizdka. Poznaliśmy podstawowy skład Wisły Kraków:

***

Obie drużyny przystępują do barażowego półfinału w odmiennych nastrojach. Dla Wisły gra w barażach to zło konieczne jako konsekwencja wyjątkowo słabej rundy jesiennej (zakończonej dopiero na 10. miejscu) i potknięć w decydujących momentach na wiosnę (porażki z Puszczą, Ruchem, ŁKS-em i Zagłębiem Sosnowiec). Dla wspomnianej już Puszczy natomiast sama obecność w barażach o awans do Ekstraklasy jest bezprecedensowym sukcesem. W stuletniej historii klub z Niepołomic jeszcze nigdy dotąd nie znalazł się tak wysoko. Dodatkowo Żubry w tym sezonie aż dwukrotnie pokonały Białą Gwiazdę (3:2 i 2:1), a w meczu w ramach Pucharu Polski odpadły dopiero po dogrywce serii rzutów karnych. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanym faworytem tego starcia są podopieczni Radosława Sobolewskiego, którzy dodatkowo będą mogli liczyć na wsparcie blisko 24 tys. kibiców na własnym stadionie. Piłkarze Wisły muszą wreszcie udźwignąć ciężar gatunkowy spotkania o wysoką stawkę, jeśli chcą powrócić do elity. Bo to oni muszą, Puszcza tylko może.