Wisła poszła za ciosem

Wisła Kraków, uskrzydlona awansem do półfinału Pucharu Polski, powróciła na zwycięski szlak w I lidze. Biała Gwiazda zrehabilitowała się za porażkę z GKS-em Tychy i wywiozła z Opola komplet punktów.

Wisła dominowała zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, jednak bramki strzelała już tylko po przerwie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Goku, a końcowy wynik ustalił niedawno pozyskany Albańczyk Dejvi Bregu.

Nerwowo zrobiło się w końcówce. W doliczonym czasie gry Rafał Niziołek wykorzystał rzut karny, Odra złapała kontakt, jednak nie starczyło jej czasu, by doprowadzić do wyrównania.

Podopieczni Alberta Rude zmazali plamę po zeszłotygodniowej porażce z GKS-em Tychy (0:1). Biała Gwiazda umocniła się w strefie barażowej i awansowała na piąte miejsce, zmniejszając swoją stratę do czołówki.

Krakowianie w dobrych nastrojach będą przygotowywać się do hitu w następnej kolejce przeciwko liderującej Arce Gdynia. W poprzednim meczu tych dwóch drużyn Wisła rozgromiła Arkę aż 5:1.