Przejdź do treści
KRAKOW, 10.07.2024
ELIMINACJE DO LIGI EUROPY SEZON 2024/2025 WISLA KRAKOW TRENING 
PLAY- OFF QUALIFICATIONS UEFA EUROPE LEAGUE WISLA KRAKOW TRAINING
NZ KAZIMIERZ MOSKAL
FOT. ZUZA TWARDOSZ / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Europy

Wisła Kraków – KF Llapi: prognozowany skład Białej Gwiazdy na dzisiejszy mecz

Wisła Kraków rozpoczyna dzisiaj europejską przygodę. Znaków zapytania wokół Białej Gwiazdy jest całe mnóstwo, bo nie dość, że transferów przychodzących nie było zbyt dużo, to w dodatku pojawiły się problemy zdrowotne u niektórych piłkarzy. Jaki skład wystawi Kazimierz Moskal na mecz z KF Llapi?

Paweł Gołaszewski

W bramce pewniakiem jest Anton Cziczkan. Białorusin wskoczył między słupki pod koniec poprzedniego sezonu i nie oddał już miejsca w składzie. W obu meczach towarzyskich wychodził od pierwszej minuty i nie inaczej powinno być dzisiaj.

Wśród stoperów Moskal nie ma zbyt dużego pola manewru. Igor Łasicki ma problem z kolanem, więc na boisku powinniśmy zobaczyć od pierwszej minuty kapitana drużyny Alana Urygę oraz Josepha Colleya.

Kto zagra na bokach obrony? Po odejściu Davida Junci zrobił się wakat na lewej stronie defensywy i tam przymierzany jest Rafał Mikulec. Nowy nabytek Białej Gwiazdy wiosną grał na tej pozycji w Resovii, choć wcześniej występował jako skrzydłowy. W roli prawego obrońcy powinniśmy obejrzeć Bartosza Jarocha.

Do dyspozycji trenera nie będzie Kacper Duda, który ma stłuczoną nerkę i nie jest gotowy do gry. W środku pola pewniakiem jest zatem Marc Carbo. Z kim stworzy duet cofniętych pomocników? Prawdopodobnie z Igorem Sapałą. Przed nimi natomiast duże szanse na występ ma Olivier Sukiennicki.

W ofensywie pewniakiem jest Angel Rodado, który zagra na szpicy. Kto będzie dogrywał mu piłki z bocznych sektorów? Na jednej flance powinniśmy zobaczyć Angela Baenę, natomiast na drugiej może pojawić się ktoś z duetu Mateusz Młyński – Patryk Gogół.

Prognozowany skład Wisły:

Cziczkan – Jaroch, Colley, Uryga, Mikulec – Sapała, Carbo – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado

Początek spotkania o 20.30. Transmisję z meczu przeprowadzi Telewizja Polsat.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024