Wigilijna porażka Chelsea

Wolverhampton pokonało 2:1 Chelsea w meczu 18. kolejki Premier League. Mała twierdza na Molineux Stadium pozostaje niezwyciężona, a Wilki zrównały się w tabeli punktami z The Blues.

Gole dla gospodarzy strzelali w 51. minucie i w 93. Matt Doherty. Chelsea odpowiedziała trafieniem kontaktowym w szóstej minucie doliczonego czasu gry autorstwa Christophera Nkunku, jednak nie zdążyła już doprowadzić do wyrównania.

Wolverhampton nie przegrało przed własną publicznością od dokładnie 99 dni. Po raz ostatni Wilki były zmuszone uznać wyższość przeciwnika na Molineux Stadium 16 września z Liverpoolem (1:2).

Obydwie drużyny zrównały się punktami i są sąsiadami w tabeli. Po 18. kolejkach Premier League Chelsea plasuje się na 10. miejscu z dorobkiem 22 punktów, a The Wolves z taką samą liczbą oczek na koncie znajdują się na jedenastej pozycji.