Wielki mecz Kownackiego!

Ligi w Europie Bundesliga

Dawid Kownacki udanie rozpoczął zmagania w 2. Bundeslidze. Polski napastnik zdobył dwa gole w starciu przeciwko Magdeburgowi!

Mecz w Dusseldorfie nie zaczął się udanie dla Kownackiego. Już w 5. minucie Polak miał okazję wykorzystać rzut karny, jednak zmarnował okazję i nie udało mu się pokonać bramkarza z 11. metra. Gracz Fortuny bardzo szybko powetował jednak kiks i już w 9. minucie wpisał się na listę strzelców. Nieco wcześniej to goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Moritza Kwartenga.

Jeszcze w pierwszej połowie Kownacki miał na koncie dwa gole. W 34. minucie zrobił pożytek z podania Felixa Klausa i było 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej połowie Kwarteng zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu i wyrównał stan w meczu. Dopiero w 84. minucie Shinta Appelkamp wpisał się na listę strzelców i ustanowił wynik na 3:2.

Kownacki spędził na murawie pełne 90 minut i był jedną kluczową postacią swojej drużyny. W ostatnich minutach meczach zgarnął jeszcze żółtą kartkę. Po piątkowym meczu Kownacki ma na koncie już 8 bramek w lidze.

Fortuna awansowała na 5. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.