Wielka klęska BVB z RB Lipsk

Drużyna RB Lipsk stanęła na wysokości zadania i pokonała Borussię Dortmund aż 4:1 w hitowym meczu 28. kolejki Bundesligi!

Borussia Dortmund z kretesem poległa w wielkim hicie 28. kolejki Bundesligi. Zawodnikom gospodarzy nie pomógł nawet wypełniony po brzegi stadion. Signal Iduna Park zapełnił się ponad 80 tysiącami fanów, po raz pierwszy, od początku pandemii koronawirusa.

Już w 21. minucie spotkania Konrad Laimer trafił do siatki i dał prowadzenie RB Lipsk. Dziesięć minut później Laimer miał już na swoim koncie dublet, Austriak ponownie trafił do siatki i na tablicy wyników pojawił się wynik 2:0.

Po przerwie wynik podwyższył Christopher Nkunku. W końcówce spotkania honorowego gola zdobył Donyell Malen, jednak tuż po trafieniu gracza BVB na listę strzelców zapisał się Dani Olmo, ustanawiając wynik meczu na 4:1 i stawiając przysłowiowy stempelek pod efektowną wygraną w hitowym spotkaniu.

Dzisiejsza przegrana może oznaczać dla zawodników BVB pożegnanie z szansami na dogonienie Bayernu Monachium. Przed tym meczem szanse i tak były stosunkowo niewielkie, jednak po dzisiejszej wygranej Bayernu i porażce Borussii, różnica punktowa między tymi drużynami to aż 9 oczek.

RB Lipsk umocnił się na 4. pozycji w klasyfikacji Bundesligi.