Widzew przegrał, ale GKS nie wygrał

Polska 2 Liga

Jeśli ktokolwiek spodziewał się, że wyścig Widzewa Łódź i GKS Katowice w ostatniej kolejce będzie emocjonujący, to się nie zawiódł. Obie drużyny zgodnie stwierdziły, że… nie chcą wygrać swoich spotkań.

(fot. Marian Zubrzycki/400mm.pl)

Widzew musiał wygrać, Gieksa musiała wygrać i liczyć na potknięcie łodzian. Efekt? Łodzianie przegrali przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków, a katowiczanie zaledwie zremisowali z Resovią.

Pierwszy krok w kierunku spadnięcia z drugiego miejsca zrobili widzewiacy. W 27. minucie Patryk Czarnowski wyprowadził gości na prowadzenie i jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Katowiczanie postanowili nie być gorsi i… kwadrans później też stracili gola. Wynik meczu w Katowicach otworzył Karol Twardowski, ale Resovia cieszyła się z prowadzenia zaledwie dwie minuty. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Dawid Rogalski i ustalił wynik spotkania. Takie wyniki oznaczają, że Widzew zajmuje ostatecznie drugie miejsce, a GKS trzecie i będzie walczył o Fortuna 1. ligę poprzez baraże.

Pierwszym rywalem GKS w walce o awans będzie Stal Rzeszów, która rozgromiła Skrę Częstochowa 4:0 i wskoczyła na szóste miejsce. W drugim barażu Bytovia zmierzy się z Resovią.

Mistrzostwo drugiej ligi przypieczętował natomiast Górnik Łęczna. Zielono-czarni wygrali 2:0 w Legionowie. Z poziomem centralnym pożegnały się natomiast: Stal Stalowa Wola, która przegrała 0:3 z Pogonią Siedlce, oraz Elana Toruń, Legionovia i Gryf Wejherowo.