Węgrzy ograli reprezentację Anglii!

Ligi w Europie Liga Narodów

Reprezentacja Węgier nie dała się Anglikom i pokonała wicemistrza Europy 1:0 przed własną publicznością w ramach 1. kolejki Ligi Narodów.

Porażka drużyny Garetha Southgate’a. (fot. Reuters)

Już od początku spotkania Węgrzy wyglądali bardzo dobrze na tle faworyzowanych Anglików. Już w 12. minucie Dominik Szaboszlai mógł trafić piłkę do siatki, jednak jeden z angielskich defensorów wybił ją kilka metr przed linią bramkową. Swoją okazję miał też Zsolt Nagy, jednak przy jego uderzeniu nieźle interweniował Pickford

Pierwsza część spotkania była wyraźnie na korzyść Węgrów, Anglicy do przerwy zagrali dyskretny futbol i niewiele pokazali.

Po przerwie Synowie Albionu się rozkręcili i kilka minut po wznowieniu gry Bukayo Saka oddał pierwszy, celny strzał w kierunku bramki Węgrów.

W 66. minucie Węgrzy objęli prowadzenie po trafieniu Dominika Szabiszlaia z rzutu karnego.

W drugiej połowie sporo się działo. Węgrzy mieli kilka ciekawych okazji do podwyższenia wyniku, natomiast Anglicy szukali bramkę na wagi remisu. Najlepszą sytuację miał w 88. minucie Harry Kane, jednak piłka po uderzeniu angielskiego napastnika otarła się o boczną siatkę.

Reprezentacja Węgier zdołała dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i gospodarze tego meczu nieoczekiwanie wygrali 1:0.