Ważne zwycięstwo Arsenalu

Ligi w Europie Premier League

We wtorkowy wieczór na inaugurację zmagań w ramach 22. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Arsenalu. Podopieczni trenera Mikela Artety pokonali na wyjeździe Nottingham Forest 2:1.

Pod koniec zeszłego sezonu wyjazdowa porażka Arsenalu w starciu z Nottingham Forest 0:1 ostatecznie pozbawiła szans Kanonierów na mistrzostwo Anglii. We wtorkowy wieczór wicemistrzowie Anglii mieli bardzo dobrą okazję na wzięcie rewanżu za tamto spotkanie.

Na stadionie City Ground kibice we wtorkowy wieczór mieli okazję zobaczyć trzy gole, a wszystkie z nich padły w drugiej połowie rywalizacji. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście w 65. minucie rywalizacji. Oleksandr Zinczenko dobrze dograł piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Gabriel Jesus, który niskim strzałem w środek bramki otworzył wynik spotkania.

Kanonierzy poszli za ciosem i siedem minut później podwyższyli prowadzenie. Bukayo Saka dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem od wewnętrznej strony lewego słupka strzelił swojego siódmego gola w tym sezonie w Premier League. Gospodarze mimo tego się nie poddali i do końca spotkania walczyli o doprowadzenie do remisu. Zdołali jednak zdobyć jedynie bramkę kontaktową w 89. minucie rywalizacji. Wówczas Taiwo Awoniyi strzałem w prawy dolny róg bramki dał jeszcze swojej drużynie nadzieję na powalczenie o chociaż jeden punkt w środowy wieczór.

Tak się jednak ostatecznie nie stało i tym samym wicemistrzowie Anglii zwyciężyli 2:1, dzięki czemu plasują się na pozycji wicelidera tabeli z 46 punktami na koncie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole gości na boisku pojawił się Jakub Kiwior, który zastąpił na placu gry Zinczenkę.