VfB Stuttgart na szlaku wygranych

VfB Stuttgart pozostaje na szlaku zwycięstw w niemieckiej lidze. W niedzielne popołudnie podopieczny Jana Siewerta wygrali z FSV Mainz 3:1 w ramach 21. kolejki Bundesligi.

VfB Stuttgart z kolejnym zwycięstwem w niemieckiej lidze. FSV Mainz zagrało odważnie na MHPArena w Stuttgarcie, ale to zbyt mało aby pokonać wyżej notowanego gospodarza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Stuttgart dwie pierwsze bramki zdobył dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. W 46. minucie gry przed przerwą do siatki trafił Max Mittelstadt, raptem dwie minuty później Leweling podwyższył na 2:0 i zawodnicy schodzili szatni przy prowadzeniu Stuttgartu.

W drugiej połowie bardziej aktywni byli goście, którzy oddali sporo celnych uderzeń, choć żadne nie znalazło drogi do siatki bramki strzeżonej przez Fabiana Drelowa.

W 73. minucie Deniz Undav trafił na 3:0, trzy minuty później było 3:1 po bramce Ludovica Ajorque.

Zespół Stuttgartu umocnił się na 3. miejscu w tabeli i ma trzy oczka przewagi nad niżej notowaną Borussią Dortmund. Mainz niezmiennie kotwiczy w strefie spadkowej z 9 punktami straty do bezpiecznej lokaty.