BIRMINGHAM 30.11.2023
MECZ 5. KOLEJKA GRUPA E LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2023/24: ASTON VILLA - LEGIA WARSZAWA --- UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE GROUP E MATCH: ASTON VILLA FC - LEGIA WARSAW
MATTY CASH

Uraz Casha, Kiwior na ławce. Arsenal pokonał Aston Villę!

Arsenal zaczął sezon od dwóch zwycięstw. Kanonierzy wygrali na wyjeździe 2:0 z Aston Villą po golach w drugiej połowie.

Maciej Ziółkowski

Hit 2. kolejki Premier League zapowiadał się ciekawie. Arsenal (wicemistrz Anglii) grał na wyjeździe z 4. zespołem poprzedniego sezonu, Aston Villą. Na inaugurację rozgrywek oba zespoły odniosły zwycięstwa. Kanonierzy pokonali Wolverhampton (2:0), a drużyna The Villans ograła West Ham United (2:1).

Jakub Kiwior, zawodnik Arsenalu, oglądał sobotnie spotkanie z ławki. Matty Cash, drugi reprezentant Polski, pojawił się w podstawowym składzie Aston Villi, ale… po pierwszym kwadransie został zmieniony z powodu kontuzji, prawdopodobnie mięśniowej. Zastąpił go Kosta Nedeljković.

O ile do przerwy było 0:0, to w drugiej połowie Kanonierzy zdobyli dwie bramki i wygrali 2:0. Przyjezdni objęli prowadzenie po płaskim strzale Leandro Trossarda (chwilę wcześniej wszedł na boisko) ze środka pola karnego. Wynik, po uderzeniu zza szesnastki, ustalił Thomas Partey.