Union się nie zatrzymuje!

Union Berlin notuje piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi! Tym razem berlińska drużyna pokonała na wyjeździe RB Lipsk.

Pierwsza część spotkania nie wskazywała na porażkę zespołu z Lipska. Już w 24. minucie spotkania Benjamin Henrichs trafił do siatki i „Byki” objęły prowadzenie. Gospodarze częściej atakowali, byli przy piłce i wyglądało, że kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Oba zespoły schodziły do szatni na przerwę przy wyniku 1:0.

W drugiej połowie to Union dyktował warunki. Berlińczycy poprawili grę w ataku i mieli sposób na oddanie celnych strzałów.

Pierwszym tego efektem było trafienie Janika Heberera w 61. minucie. Nieco ponad dziesięć minut później Robin Knoche podwyższył na 2:1 po uderzeniu z rzutu karnego.

W 80. minucie spotkania Yossouf Poulsen trafił do siatki, jednak sędzia nie uznał trafienia Duńczyka. VAR wykazał pozycję spaloną i ostatecznie mecz zakończył się korzystnym wynikiem dla Unionu.

Union jest na 2. pozycji w tabeli. Ma punkt straty do Bayernu i dwa zapasu nad Borussią Dortmund. RB Lipsk traci punkty po raz drugi z rzędu. „Byki” są na 5. lokacie w klasyfikacji.