MOSTAR 26.10.2023
MECZ 3. KOLEJKA GRUPA E LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2023/24: ZRINJSKI MOSTAR - LEGIA WARSZAWA --- UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE GROUP E MATCH: HSK ZRINJSKI - LEGIA WARSAW
KOSTA RUNJAIC

Ligi w Europie Serie A

Udinese odwróciło losy meczu! Zespół Runjaicia i Karlstroma liderem Serie A

Udinese odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu i zostało liderem włoskiej ligi. Zespół, którego trenerem jest Kosta Runjaić, a piłkarzem Jesper Karlstrom, wygrał na wyjeździe 3:2 z Parmą, mimo że przegrywał 0:2 w 4. kolejce Serie A.

Maciej Ziółkowski

Udinese, którego szkoleniowcem jest Kosta Runjaić (były trener Legii Warszawa i Pogoni Szczecin), kapitalnie rozpoczęło obecny sezon. Najpierw wygrało aż 4:0 z Avellino w 1. rundzie Pucharu Włoch, a po trzech meczach Serie A miało na koncie aż siedem punktów (1:1 z Bolonią, 2:1 z Lazio, 1:0 z Como).

We wszystkich czterech spotkaniach wystąpił Jesper Karlstrom, 29-letni środkowy pomocnik, który niedawno opuścił Lecha Poznań. Szwed znalazł się też w podstawowym składzie na poniedziałkową rywalizację z Parmą, która uzbierała cztery punkty w trzech poprzednich meczach ligowych (1:1 z Fiorentiną, 2:1 z AC Milan, 1:2 z Napoli).

Po pierwszej połowie Parma wygrywała 2:0 z Udinese. Miejscowi objęli prowadzenie już w 2. minucie, po rozegraniu rzutu rożnego i bramce Enrico Delprato. Tuż przed przerwą gospodarze odskoczyli za sprawą Ange-Yoana Bonny’ego, który skutecznie uderzył od słupka.

Chwilę po zmianie stron goście złapali kontakt. Hassane Kamara dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Lorenzo Lucca udanie główkował. Przyjezdni poszli za ciosem i doprowadzili do wyrównania po trafieniu Floriana Thauvina, który potem znowu trafił do siatki i zapewnił zwycięstwo Udinese (3:2). Parma kończyła mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mandeli Keity.