ISTANBUL, TURKIYE - SEPTEMBER 26: Rodrigo Becao (50) of Fenerbahce and Christian Burgess (16) of Union Saint-Gilloise compete during the UEFA Europa League first-week match between Fenerbahce and Union Saint-Gilloise at Ulker Fenerbahce Sukru Saracoglu Stadium in Istanbul, Turkiye on September 26, 2024. Agit Erdi Ulukaya / Anadolu/ABACAPRESS.COM,Image: 912304909, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: AA/ABACA / Abaca Press / Forum

Udany start Fenerbahce w Lidze Europy. Pełny występ Sebastiana Szymańskiego

Fenerbahce udanie zainaugurowało zmagania w Lidze Europy. Po wyrównanym spotkaniu, turecki zespół wygrał z belgijskim Royale Union.

Piłkarze Fenerbahce prędko podnieśli się po ostatniej, derbowej klęsce z Fenerbahce. Zespół pod wodzą Jose Mourinho wygrał z Royale Union 2:1, choć w przekroju całego spotkania miał sporo trudności w starciu z Belgami.

Na początku pierwszej połowy lepsze wrażenie robili Belgowie, Fenerbahce zaczęło być bardziej aktywne dopiero po pół godzinie gry i wtedy na listę strzelców wpisał się Caglar Soyuncu, otwierając wynik spotkania i dając prowadzenie gospodarzom.

Po przerwie Fenerbahce wyglądało znacznie lepiej. Turcy potrafili wyrobić przewagę i stworzyć więcej okazji do zdobycia gola, ale skuteczność ich ataków stała na niskim poziomie. Od 74. minuty Belgowie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kevina Mac Allistera.

W 82. minucie Fenerbahce prowadziło już 2:0, samobójczym golem do protokołu meczowego wpisał się Christian Burgess.

W końcówce spotkania sporo działo się na murawie z Stambule. Już w 90. minucie Bright Osayi-Samuel przewrócił rywala w obrębie własnego pola karnego i arbiter podyktował jedenastkę. Nigeryjczyk chwilę wcześniej otrzymał pierwszą żółtą kartkę i arbiter po wyjęciu drugiej kartki wysłał go do szatni. Franjo Ivanovic zmarnował rzut karny, jednak  Ross Sykes zdołał trafić do siatki po dobitce.

Pełne 90 minut na murawie w barwach Fenerbahce spędził Sebastian Szymański. (MŁ)