Udany i ważny powrót Salaha

Liverpool gładko i wysoko pokonał Brentford, o co byłoby znacznie trudniej bez Mohameda Salaha. Egipcjanin wziął bezpośredni udział w akcjach bramkowych, które przyczyniły się do zwycięstwa jego drużyny.

Salah wrócił do gry w Liverpooli w wielkim stylu. (fot. Forum)

Z uwagi na Puchar Narodów Afryki oraz uraz 31-latek opuścił ostatnie osiem spotkań The Reds. Nie wpłynęło to negatywnie na zespół, który wygrał sześć z tych starć, jedno zremisował i jedno przegrał. Wydatnie pomógł w tym Diogo Jota – wszedł w buty Salaha, to znaczy strzelał gala za golem i notował asystę za asystą.

Dziś Portugalczyk również zanotował finalne podanie, przy trafieniu lobem Darwina Nuneza, które otworzyło wynik. Krótko potem atakujący doznał jednak kontuzji. Zastąpił go Salah, który zaczął mecz na ławce rezerwowych.

Egipcjanin szybko udowodnił, że pomimo długiej przerwy od gry w barwach klubu jego wpływ na drużynę nie zmalał. Formy też nie stracił. Podał do Alexisa Mac Allistera, który podwyższył na 2:0. Na 3:0 trafił sam.

Płonną nadzieję na odrobienie strat dał Pszczołom Ivan Toney. W 86. minucie rezultat na 4:1 ustalił Cody Gakpo.

Liverpool umocnił się na pozycji lidera tabeli Premier League. Salah wrócił w odpowiednim momencie, by pomóc zespołowi w walce o tytuł mistrzowski i inne trofea.