August 11, 2024, Liverpool, Merseyside, United Kingdom: Luis Diaz of Liverpool celebrates his goal to make it 2-0 Liverpool during the Pre-season friendly match Liverpool vs Sevilla at Anfield, Liverpool, United Kingdom, 11th August 2024. (Credit Image: © Cody Froggatt/News Images via ZUMA Press Wire)
MECZ TOWARZYSKI PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Udany debiut Arne’a Slota. Liverpool wygrał z Ipswich, ale maszyna wciąż się rozkręca

Liverpool wygrał w pierwszym, sobotnim meczu 1. kolejki angielskiej Premier League. Nowy szkoleniowiec The Reds zaliczył udany, oficjalny debiut na ławce pierwszego zespołu.

Maciej Łanczkowski

Liverpool z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. W pierwszej kolejce zespół The Reds pokonał beniaminka Ipswich 2:0. Oficjalny debiut zanotował Arne Sloth, który kilka miesięcy temu zastąpił odchodzącą legendę, Jurgena Kloppa.

W pierwszej połowie meczu na Portman Road zespół The Reds grał bardzo słabo. Po stronie gości brakowało przede wszystkim jakości. Momentami beniaminek grał znacznie lepiej od giganta i jako jedyny miał szanse na to, aby trafić do siatki. Ostatecznie oba zespoły schodziły na przerwę przy nieoczekiwanym, bezbramkowym remisie.

Po przerwie Liverpool odmienił swoją grę i całkowicie dominował nad beniaminkiem. Piłkarze Slotha zaczęli grać ofensywnie i przede wszystkim skutecznie, co przełożyło się na bramki. W 60. minucie wynik otworzył Diogo Jota, pięć minut później bramkę dołożył Mohamed Salah, który wcześniej asystował przy golu Joty.