Polska Reprezentacja Polski

Turniej Bannikova U-16: Polska zremisowała z Włochami

Reprezentacja Polski do lat 16 bezbramkowo zremisowała z rówieśnikami z Włoch w pierwszym meczu turnieju Bannikova, rozgrywanego od 14 do 19 czerwca na Ukrainie.

Już w pierwszej minucie Polacy mogli prowadzić, ale po akcji Mariusza Stępińskiego strzał Cierpki obronił bramkarz Włoch. W pierwszej połowie nie brakowało emocji. Rywale próbowali przejąć inicjatywę. Polscy zawodnicy praktycznie wyłączyli z gry Lorenzo Tassi. Pomocnik Bresci, który ma już za sobą debiut w Serie A wyceniany jest na ponad milion euro.

Na początku drugiej połowie, w dobrej sytuacji znów nie trafił Cierpka. Później pięknym rajdem popisał się Włodarczyk, ale jego strzał pewnie obronił Fiorentini Lezerrini. W drugiej połowie Polacy dominowali na boisku, ale nie potrafili tego udokumentować golem. Bramkę mogli zdobyć za to Włosi, jednak dobrą interwencją popisał się Oskar Pogorzelec.

W czwartek o 17.00 Polacy grają z Rosją, która w pierwszym meczu pokonała Turcję 3:2.