Tuchel trenuje, Bayern demoluje

Ligi w Europie Bundesliga

Wszyscy ci, którzy oczekiwali Der Klassikera zaciętego i wyrównanego, zawiedli się. Bayern Monachium rozstrzygnął mecz z Borussią Dortmund w 23 minuty.

Era Tuchela w Bayernie zaczęła się od imponującego zwycięstwa. (fot. Forum)

Właśnie tyle potrzebował na zdobycie trzech bramek. Wynik otworzył Gregor Kobel, który zanotował trafienie samobójcze. Potem dubletem popisał się Thomas Mueller. Żaden szkoleniowiec Bawarczyków nie zaliczył tak brawurowego debiutu, jak Thomas Tuchel – żaden nie doświadczył widoku swojej drużyny strzelającej trzy gole na poziomie Bundesligi w tak krótkim czasie.

Pozostała część spotkania była w zasadzie formalnością. Mimo to, Bayern się nie zatrzymał. W 51. minucie piłkę w siatce umieścił Kingsley Coman.

Kiedy Emre Can wykorzystał rzut karny, na odrabianie strat było znacznie za późno. W 90. minucie wynik na 4:2 ustalił Donyell Malen.

Bayern Tuchela zmiażdżył głównego rywala w walce o mistrzostwo Niemiec i pozbawił go pozycji lidera tabeli Bundesligi. Teraz to on jest pierwszy i ma dwa punkty przewagi nad drugą Borussią Dortmund.