Football - Polish Betclic 1 Liga Season 2024/2025
Soma Novothny radosc, radosc po golu, radosc po bramce
Credit: Sebastian Sienkiewicz / PressFocus

Trzy gole w Chorzowie, Ruch znowu wygrał

Ruch Chorzów wygrał u siebie 2:1 z Wartą Poznań w 14. kolejce 1. Ligi. Gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Ruch świetnie rozpoczął piątkowy mecz, obejmując prowadzenie już w 5. minucie, po składnej akcji. Miłosz Kozak prostopadle podał do Martina Konczkowskiego, ten dośrodkował na środek pola karnego, a Soma Novothny skutecznie główkował po koźle.

Chorzowianie chcieli pójść za ciosem, kreowali kolejne sytuacje, choć Warta też miała 2 – 3 okazje w pierwszej połowie. Można wspomnieć o rzucie wolnym, po którym doszło do zamieszania, a strzał Iwajło Markowa obronił Martin Turk.

W 61. minucie Warta doprowadziła do wyrównania. Bartosz Szeliga dograł z lewej flanki na dalszy słupek, do Kacpra Michalskiego (były zawodnik Niebieskich), który płasko uderzył z lewej nogi, w drugim kontakcie. Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli, odzyskując prowadzenie. Maciej Sadlok oddał strzał z dystansu po rykoszecie, po którym piłka wpadła do siatki.

Goście próbowali wyrównać, atakowali, ale ostatecznie Ruch wygrał 2:1, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. (MZ)