May 7, 2023, Lecce, Puglia/Lecce, Italia: Foto Giovanni Evangelista/LaPresse 07 Maggio 2023 Lecce, Italia - sport, calcio - U.S. Lecce vs Hellas Verona F.C. - Campionato Serie A Tim 2022/23 - Stadio E. Giardiniero - Via del Mare. Nella foto: Pawel Dawidowicz.May 07, 2023 Lecce, Italy - sport, soccer - U.S. Lecce vs Hellas Verona F.C. - Italian championship serie A Tim 2022/23- E. Giardiniero - Via del Mare Stadium. In the pic: Pawel Dawidowicz (Credit Image: © Giovanni Evangelista/LaPresse via ZUMA Press)
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Trzy gole w 15 minut! Drużyna Dawidowicza przegrała z Lazio

Lazio wygrało u siebie 2:1 z Hellasem Verona w 4. kolejce Serie A. Wszystkie gole padły między 5. a 20. minutą.

Maciej Ziółkowski

Lazio zaczęło sezon 2024/2025 od wygranej z Venezią (3:1), a potem przegrało z Udinese (1:2) i zremisowało z AC Milan (2:2). Hellas pewnie ograł Napoli (3:0) na inaugurację rozgrywek, potem uległ Juventusowi (0:3), a przed przerwą reprezentacyjną pokonał Genoę (2:0).

Początek poniedziałkowego meczu był naprawdę ciekawy, o czym świadczy fakt, że między 5. a 20. minutą padły aż trzy gole.

Lazio objęło prowadzenie po bramce Boulaye Dia. Goście odpowiedzieli błyskawicznie – Casper Tengstedt wykończył świetne podanie prostopadłe za linię obrony. Niecały kwadrans później miejscowi znowu wygrywali. Mattia Zaccagni dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, a Taty Castellanos trafił do siatki pod presją, ustalając wynik na 2:1 dla klubu z Rzymu.

Paweł Dawidowicz, 15-krotny reprezentant Polski, zagrał cały mecz w barwach Hellasu.