Trudna sytuacja Augsburga

Augsburg z kolejną porażką w Bundeslidze. Tym razem bawarska drużyna poległa w starciu z Freiburgiem 1:2. Pełne spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.

Gikiewicz dwukrotnie pokonany (fot. Reuters)

Augsburg przegrywa na własnym stadionie z drużyną Freiburga 1:2. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Już w 4. minucie spotkania Nils Petersen trafił do siatki i Freiburg objął prowadzenie. W 16. minucie Michael Gregoritsch wyrównał wynik spotkania. Dziesięć minut później Schlotterbeck zdobył drugiego gola dla Freiburga.

Spotkanie było bardzo wyrównane, żadna ze stron nie miała widocznej przewagi, jednak więcej bramek nie widzieliśmy.

Rafał Gikiewicz standardowo zagrał od pierwszej minuty. Polski golkiper zanotował kilka interwencji, jednak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Robert Gumny z powodu kontuzji kostki znalazł się poza kadrą na to spotkanie.

Augsburg wisi nad przepaścią. Po 23 rozegranych meczach Bawarczycy są na 16., barażowym miejscu, jednak strata do 15. Herthy to raptem jedno oczko. Freiburg wskoczył na 5. miejsce w tabeli.