September 25, 2024, Barcelona, Spain: BARCELONA, SPAIN - SEPTEMBER 25: .Robert Lewandowski of FC Barcelona celebrates a goal during the Liga EA Sports match between FC Barcelona and Getafe CF at the Estadi Olimpic Lluis Companys on September 25, 2024 in Barcelona, Spain (Credit Image: © Gerard Franco/DAX via ZUMA Press Wire)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Triumf Barcelony okraszony rekordem Lewandowskiego. Polak bohaterem Dumy Katalonii

FC Barcelona kontynuuje serię zwycięstw na początku sezonu LaLiga. Tym razem pokonała Getafe jedną bramką, choć stworzyła więcej dogodnych sytuacji.

Na początku spotkania piłkarze Getafe sprawili kłopoty faworytom. W 8. minucie po główce Carlesa Pereza piłkę złapał Inaki Pena. Barcelona miała jednak kontrolę nad meczem i w 19. minucie wyprowadziła swój cios. Lamine Yamal dograł do Jules’a Kounde, który dośrodkował w pole karne. Błąd przy próbie wybicia piłki zaliczył David Soria, co wykorzystał Robert Lewandowski, który doskoczył do piłki i otworzył wynik spotkania. „Lewy” został w ten sposób Polakiem z największą liczbą zdobytych bramek w historii LaLiga. W 33. minucie polski napastnik mógł zwiększyć swój dorobek bramkowy, lecz tym razem został zatrzymany przez Sorię. Do przerwy drużyna Hansiego Flicka prowadziła 1:0.

W drugiej połowie Duma Katalonii kontrolowała przebieg wydarzeń. Na listę strzelców w 59. minucie mógł wpisać się Yamal, ale Soria zdołał obronić jego uderzenie zza pola karnego. Po 12 minutach bramkarz Getafe uchronił swoją drużynę po strzale Raphinhii z rzutu wolnego. Następnie po rzucie rożnym Yamal trafił w poprzeczkę. W 78. minucie w dobrej sytuacji nad bramką Getafe uderzył Eric Garcia. Barcelona nie podwyższyło prowadzenia, Getafe nie potrafiło już jej zaskoczyć i podopieczni Flicka umocnili się na szczycie tabeli ligi hiszpańskiej.

MVP spotkania został wybrany Yamal. (AC)